15.5.2018 / Gösterim Sayısı : 178

Ortahisar’dan Antalya’ya Teknik Gezi

#Ortahisar'dan Antalya'ya Teknik Gezi

'Seracılığın Geliştirilmesi Projesi' kapsamında Ortahisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün organize ettiği Antalya teknik gezisi düzenlendi. Ortahisar Belediyesi, Ortahisar Ziraat Odası Başkanlığı ve Akyazı Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin destek verdikleri organizasyon 30 Nisan-2 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Teknik geziye Ortahisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent BAYRAK, Ziraat Yük. Müh. Ayhan BAKİ, Ziraat Müh. Ercan ÇOLAK,  Ortahisar Ziraat Odası Başkanı Mustafa BEKÂR, Akyazı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Süleyman ÇINAR ve Akyazı Mahallesinde seracılık yapan çiftçiler olmak üzere toplam 21 kişi katıldı.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin GENÇ, bu türden organizasyonlara destek olmaktan mutluluk duyduklarını, Ortahisar Belediyesi olarak bundan sonra da gündeme gelecek yeni tarım projelerine destek vermeye istekli olduklarını belirtti.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent BAYRAK, Ortahisar'da, özellikle Akyazı havzasında örtüaltı yeşil yapraklı sebze yetiştiriciliğinin önemli bir tarımsal faaliyet olduğunu; Akyazı'da seracılıkla uğraşan genç çiftçilerimizi örtüaltı yetiştiriciliğinin beşiği olan Antalya ilindeki çalışmaları yerinde inceleyip bölgemizde uygulanabilirliğini değerlendirmek, daha ekonomik seralarla birim alandan güvenilir ve sürdürülebilir ürünler alarak tüketime sunmak amacıyla yapılan teknik gezinin memnuniyet verici olduğunu ifade etti. 

''