25.9.2018 / Gösterim Sayısı : 86

Yomralı Çiftçiler Erzurum Tarım Fuarında

#Yomralı Çiftçiler Erzurum Tarım Fuarında

Yomralı çiftçiler, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Yomra Ziraat Odası'nın organize ettikleri bir programla Erzurum "Tarım ve Hayvancılık Fuarı"na katıldılar.

Konu ile ilgili açıklama yapan Yomra İlçe Tarım ve Orman Müdürü Okan AKSU, fuara katılan çiftçilerin, Bakanlığımızın Genç Çiftçi Projesi'nden faydalanan çiftçilerin katılımıyla gerçekleştirildiğini ifade ederek; fuarın, çiftçilerin tarımsal yeniliklerden haberdar olmak, böylece ufuklarını genişletmek adına faydalı olacağına inandıklarını belirtti.

Yomra Ziraat Odası Başkanı Hamza GÜMRÜKÇÜ ise Yomralı çiftçilerin, ziyaretini gerçekleştirmiş oldukları Erzurum Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nda yer alan yeni alet ve ekipmanların yerinde görülmesi, modern uygulamalara tanık olunması bakımından tarımsal üretim ve verimin arttırılması konusunda son derece faydalı bir organizasyon olduğunu belirtti.

74 firmanın, 100'ün üzerinde standın yer aldığı "Erzurum Tarım ve Hayvancılık Fuarı" açıldığı her dönem bölgede ilgiyle izlenen faaliyetler arasında gösteriliyor. 

''