T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İKİNCİSİ DÜZENLENEN DOĞU KARADENİZ KARİYER FUARINA KATILDI

Yayın Tarihi : 11.3.2020

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ev sahipliğinde ve Karadeniz bölgesindeki 10 paydaş üniversitenin ( KTÜ, 19 Mayıs, Samsun, Ordu, Giresun, RTE, Gümüşhane, Bayburt ve Avrasya Üniversiteleri) katkı ve katılımıyla 2 gün süren "Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı Günleri" düzenlendi.

Fuara Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit TURHAN, Vali İsmail USTAOĞLU, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman BAYKAL, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim ATAY, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Atilla ATAMAN, İl Tarım ve Orman Müdürü Cahit GÜLBAY; Bakanlığımız bünyesinde İlimizde görev yapan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, DSİ 22. Bölge Müdürlüğü, Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü, TKDK Koordinatörlüğü, TMO Trabzon Şube Müdürlüğü, Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürlüğü ile diğer kamu ve  STK'larının da katılımıyla 200'den fazla kurum ve firma iştirak etmiştir.

Trabzon Şenol GÜNEŞ spor kompleksinde ikincisi Düzenlenen Doğu Karadeniz Kariyer Fuarının açılışı 10 Mart 2020 tarihinde saat 10:00'da gerçekleştirildi. Açılış konuşması KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman BAYKAL tarafından yapıldı. Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit TURHAN 15.000'den fazla öğrenci ve mezunun katılması beklenen fuar sayesinde genç beyinlerin iş hayatına kazandırılması ve kariyer yapmaları sağlanmış olacağını söyledi. TURHAN, Ülkeyi emanet edeceğimiz gençlerin meslek edinmelerinde hızlı bir şekilde iş bularak deneyim kazanmalarının sağlanmasına ve kariyerlerinde emin adımlarla ilerleyip ülkemize değer katmalarının öncelikli hedefleri olduğunu söyledi. Genç beyinlerin ellerinden tutularak yeteneklerini ve zekalarını doğru kanallarda, doğru kişi ve kuruluşlarla buluşturmanın önemli olduğunu vurguladı. TURHAN konuşmasının devamında Prof. Dr. BAŞGİL'in "Gençlere Öğütler" isimli eserinden öğrencilere örnekler vererek geleceğe nasıl hazırlanmaları gerektiğini vurguladı. TURHAN son olarak, bu tür fuarların düzenlenmesini organize eden tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından Bakan TURHAN ve KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman BAYKAL stajyer öğrencilerin Ulaştırma ve Altyapı Başkanlığına daha kolay kabulü ve KTÜ öğretim üyelerinin Bakanlıkta eğitim vermesine ilişkin protokolü imzalandı.