T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Geleceğe Nefes, Dünyayaya Nefes !

Yayın Tarihi : 11.11.2020

Tarım ve Orman Bakanlığımızca her yıl belirlenen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Bayramı kapsamında Trabzon Üniversitesi Kampüsünde Sayın Valimiz İsmail USTAOĞLU, Büyükşehir Belediye Başkanımız  Murat ZORLUOĞLU, Trabzon Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, İl Müdürümüz Cahit GÜLBAY, İl Müdür  Yardımcımız Ali Kemal YILDIZ, Şube Müdürümüz Erdal YİĞCİ, İl Müdürlüğümüz teknik personellerinin, diğer kurum yöneticilerinin ve STK'ların katılımıyla fidan dikim etkinliği düzenlendi.Protokol konuşmalarından sonra belirlenen alanlarda fidan dikimine geçildi.

Gecen yıl Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde "Bugün Fidan Yarın Nefes "sloganıyla başlatmış olduğu fidan dikim seferberliği kapsamında bugün ilimizde 40 bin adet fidan toprakla buluştu.

İl Müdürlüğümüz  Bakanlığımızın yürüttüğü " Lider Çocuk Tarım Kampı Projesi" kapsamında her yıl öğrencilerle  tarımsal faaliyetler yaparak geleceğin teminatı olan çocuklarımıza bitki,hayvan ve toprak sevgisi aşılanmaktadır.

Bu yıl COVID- 19 pandemisi  nedeniyle kamp programı uygulanamadı, ancak İl Müdürlüğümüz "Lider Çocuk Tarım Kampı Projesi'nı 11Kasım Milli Ağaçlandırma Seferberliği ile birleştirerek  pandemi kuralları çerçevesinde Akçaabat İlçesi Söğütlü İlkokulu'ndan Müdür yardımcısı, öğretmen ve 4.sınıftan 15 öğrencimizle birlikte, minik ellerle fidanlarımızı toprakla buluşturduk.