T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Su Yönetimi Genel Müdürümüz ve Beraberindeki Heyet İl Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Yayın Tarihi : 30.09.2022

Su Yönetimi Genel Müdürü Afire SEVER ve DSİ 22. Bölge Müdürü Cengiz Han KILIÇASLAN, beraberindeki heyet ile birlikte İl Müdürümüz Cahit GÜLBAY'ı ziyaret etti. Ziyarette; kurumların devam eden ve planlanan yatırımlarının yanı sıra, koordinasyon gerektiren konular istişare edildi. Ayrıca Doğu Karadeniz Havzası Taşkın Yönetim Planı kapsamında hazırlanan taşkının menfi etkilerinin önlenmesi amacıyla alınması gereken tedbirler ile ilgili yapılmış olan ve yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Programın devamında İl Müdürümüz Cahit Gülbay; Su Yönetimi Genel Müdürü Afire SEVER, DSİ 22. Bölge Müdürü Cengiz Han KILIÇASLAN, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü ve DSİ 22. Bölge Müdürlüğü personeliyle birlikte taşkın vakalarının yoğun olarak yaşandığı Doğu Karadeniz Havzasında arazi ziyaretinde bulundu.

Arazi ziyaretinde; Akçaabat Hamam Deresi taşkın koruma çalışması, Akçaabat Kof Deresi geçirgen ve klasik tersip bendi, Akçaabat Söğütlü Deresi sel tırmığı, Akçaabat Sera Vadisi geçirgen tersip bendi, Araklı Çamlıktepe Mahallesi moloz bariyeri, Araklı ilçe merkezi taşkın koruma tesisleri gibi taşkına maruz kalan alanlarda taşkın riskini azaltmak için yapılan çalışmaları yerinde incelendi.