T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Gürcistan Tarım Bakanı Yardımcısı ve Beraberindeki Heyet, Bakanlığımız Nezdinde İl Müdürümüz Tarafından Karşılandı

Yayın Tarihi : 3.11.2022

Gürcistan Tarım Bakanı Yardımcısı Solomon Pavliashvili, LEPL Devlet Tarım Laboratuvarı Müdürü Irakli Guledani, Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze, Başkolonsolos Yardımcısı Giorgi Kushitashvili, Laboratuvar Halkla İlişkiler Uzmanı Ana Isakadze ve T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı AB Uzmanı Zafer Özgü Tetik' den  oluşan heyet Trabzon Tarım ve Orman İl Müdürü Cahit Gülbay ve çalışma arkadaşları tarafından karşılandı.

Heyet İl müdürümüzle birlikte Yomra'da bulunan Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsünü ziyaret ederek, Enstitü Müdürü Ercan Küçük ve uzmanlar tarafından enstitü çalışmaları hakkında bilgi aldı. Daha sonra heyet Doğa Koruma ve Milli Parklar bölge Müdürü Cüneyt ALOĞLU ve Şube Müdürü Akif Üzümer' i Maçka'daki milli park yerleşkesinde ziyaret ederek, dereye yavru alabalık salıverdi. Bazı özel işletmelere de uğrayan heyet ziyaretin son bölümünde Trabzon Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğünü görmek isteyen heyet, Laboratuvar Müdürü Esra Gül Karanis'i ziyaret ederek analiz çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Pavliashvili iki günlük teknik gezileri boyunca Tarım ve Orman Bakanlığı adına  kendilerine eşlik eden AB Uzmanı Zafer Özgü Tetik ve İl Müdürü Cahit Gülbay'a teşekkürlerini ileterek, Gürcistan ve Türkiye arasında tarımsal işbirliği yapmanın kendilerini çok mutlu edeceğini dile getirdi.