T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Vali Ustaoğlu Of’ta Kivi Hasadına Katıldı

Yayın Tarihi : 17.11.2022

Vali İsmail Ustaoğlu, Trabzon Tarım ve Orman Bakanlığı destekleriyle yapılan kivi Bahçesinde hasat yaptı. Of  İlçesi Çamlı mahallesinde Of  Kivi Üreticileri Birliği Başkanı Metin Türkaydın'a ait bahçede yapılan hasada Vali Ustaoğlu'nun yanı sıra Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Tarım ve Orman İl Müdürü Cahit Gülbay, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Erdal Yiğici, Of İlçe Tarım Müdürü Sedat Saral, Ziraat Mühendisleri Muhammet Enam Odabaş ve Serhat Mazlum Katıldı.

Hasadın ardından Vali Ustaoğlu, Of Kivi Üreticiler Birliğini ziyaret ederek kivi tasnif ünitesi ve saklama alanlarını yerinde inceledi. İl Müdürü Cahit Gülbay; 2022 yılında Trabzon ili genelinde 1.191 dekarda 1.817 ton ürün beklediklerini ifade ederek, kivi üretimi ve pazarlaması konusunda Vali Ustaoğlu'na bilgi verdi.

Ayrıca Vali İsmail Ustaoğlu, Trabzon Tarım ve Orman İl Müdürü Cahit Gülbay ile birlikte Of'ta Trabzon Orman Fidanlık Müdürlüğünü ziyaret etti. Müdürlükte kendilerini Trabzon Orman Bölge Müdürü Emin Yılmaz ve Fidanlık Müdürü Savaş Ayvaz karşıladı. Vali Ustaoğlu Doku Kültürü Laboratuvarı, Doku Kültürü Serası ve üretim yapılan birimlerde inceleme bulunarak Orman Bölge Müdürü Emin Yılmaz'dan bilgi aldı.