10.4.2018 / Gösterim Sayısı : 111

Bagis Mobil Uygulaması Artık ‘Google Play Store'da!

Kısa adı BAGİS olan, Balıkçı Gemilerini İzleme Sistemi, sürdürülebilir balıkçılık yönetimi için, balıkçı gemilerinin denizlerdeki avcılık faaliyetlerinin izlenmesi, denetimlerde etkinliğin artırılması ve avlanılan ürünlere ait verilerin daha hızlı olarak kayıt altına alınması amacıyla Bakanlığımız tarafından kurulmuş Web takip sistemidir. 

Sistem, balıkçı gemilerine takılan Gemi İzleme Cihazı ve Elektronik Seyir Defteri'nden oluşan Balıkçı Gemilerini İzleme Sistemi (BAGİS) Cihazı ile Bakanlıkta kurulan Gemi İzleme Merkezi unsurlarından meydana gelmektedir.

Balıkçılık ve Su ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından kurulan Balıkçı Gemilerini İzleme Sistemi  (BAGİS) kapsamında balıkçılarımızın kullandıkları Elektronik Seyir Defteri Mobil (ESD) uygulamasının güncel versiyonu, Google Play Store'de yayınlandı. Artık balıkçılarımız, uygulamayı android işletim sistemine sahip herhangi bir cihaza kurup, BAGİS cihazına bağlandıktan sonra, seyir defteri bilgilerini Bakanlığa kolayca gönderebileceklerdir.

''